Padangos – viena iš svarbiausių automobilių dalių. Ji, bene labiausiai, lemia automobilio saugumą. Tam, kad padangos būtų saugios ir veiktų tinkamai, būtina derama jų priežiūra. Tačiau, ką daryti, jog padangos tarnautų kaip įmanoma ilgiau?

Patarimai, kurie padės prailginti padangų tarnavimo laiką

  • Slėgis. Nuolatos tikrinkite padangų slėgų. Šį darbą rekomenduojama atlikti bent kartą į mėnesį arba dažniau. Netinkamas jų slėgis lemia didesnį susidėvėjimą arba nevienodą padangų susidėvėjimą. Tai daro įtaką transporto priemonės saugumui. Šis punktas aktualus ne tik automobiliams, bet ir kitoms dviračiams, keturračiams, kartingams. Kartingai (Kaune) puiki pramoga, bet joje vyrauja didelis greitis, posūkiai, todėl tinkamas padangų slėgis – labai svarbus.
  • Tinkamas greitis. Vairuotojams rekomenduojama laikytis rekomenduojamo greičio. Deja, bet per didelis greitis ne tik kelia pavojų jūsų gyvybei, bet ir gali sukelti padangų nusidėvėjimą.
  • Padangų keitimas pagal sezoną. Kaip žinia, padangas reikia keisti du kartus per metus: žieminės padangos keičiamas į vasarines nuo balandžio 1 iki 10 dienos, o atgal į žiemines – iki lapkričio 10 dienos.
  • Padangų keitimas tinkamu metu. Kai padangos pasiekia minimalią protektoriaus gylio ribą, jas būtina keisti. Taip užtikrintumėte savo saugumą. Taip pat rekomenduojama jas keisti kas 10 000 km.
  • Padangų sandėliavimas. Venkite ekstremalių oro temperatūrų arba didelės drėgmės bei tiesioginių saulės spindulių. Padangas reikia laikyti vėsioje ir sausoje lokacijoje.
  • Ratų suvedimas bei balandas. Tai ateityje leis išvengti didesnių problemų ar remonto darbų. Taip pat padangos dėvėsis tolygiai, nebus didesnių susidėvėjimų šonuose.
  • Staigūs stabdymai. Staigus stabdymas ar startas didina padangų nusidėvėjimą. Jos darosi jautresnės mechaninėms įtampos didėjimams, jei paviršiuje yra drėgmės ar purvo. Todėl vairuotojams rekomenduojama vengti staigių manevrų.
Share.

Leave A Reply

Exit mobile version