Po dangų išsibarstę spalvingi oro balionai primena apie šiltojo sezono malonumus ir verčia susimąstyti, kaip tuo momentu mylimas miestas atrodo atrodo iš aukščiau. Skrydis oro balionu – be galo smagi ir įsimintina pramoga, kurią išbandyti gali kone kiekvienas suaugęs asmuo ir vyresnis vaikas, be to, nereikia jokio fizinio pasirengimo. Tereikia atsipalaiduoti, mėgautis svajingu skrydžiu ir, žinoma, grožėtis mūsų žeme iš paukščio skrydžio.  Jauduliukas prieš skrydį – visiškai normalus jausmas, o peržengus savo komforto ribą baimę keičia malonumas, kurį, labai tikėtina, norėsis pajusti ir antrą kartą.

Kodėl skrydis oro balionu yra puiki dovana ne tik dviems, bet ir sau pačiam? Didelis aukštis leidžia apžvelgt apylinkes dideliu perimetru, vaizdingas Lietuvos kraštovaizdis kelia susižavėjimą, o svajingas sklendimas padebesiais nejučia užliūliuoja… Patirti paukščio skrydžio malonumą siūlo daugybė Lietuvos miestų, tad, jei šią vasarą norėtumėte išbandyti šį tą naujo, pažadame, kad pirmas skrydis oro balionu bus bene geriausias pasirinkimas. Svarbiausia, įspūdžiai atminty įstrigs ilgam!

PAKILK AUKŠČIAU RŪPESČIŲ!

Oro balionas yra išskirtinė „transporto priemonė“ – be variklio ir sparnų… Oro baliono valdymas paremtas oro šildymo principu. Pradžioje į baliono kupolą ventiliatoriumi pučiamas šaltas oras, kad šis išsipūstų. Tuomet degiklių pagalba pripūstas oras įkaitinamas, kad jo tankis sumažėtų ir balionas pradėtų kilti į viršų. Kitas baliono valdymo prietaisas yra vožtuvas – jį atidarius oro balionas leidžiasi. Tokiu būdu keičiant oro temperatūrą kupono vidinėje dalyje yra reguliuojamas pakilimo aukštis.

Kai oro balionas tampa lengvesnis už orą, jo skridimo tempas ir kryptis tampa visiškai priklausomi nuo vėjo. Oro balionas visuomet skrenda pavėjui, todėl iš anksto nustatyti tikslią nusileidimo vietą yra sunku, o į pakilimo vietą grįžtama tik labai retais atvejais. Iš tikrųjų pilotui skrydis oro balionu yra savotiška profesionali improvizacija, nes viskas priklauso nuo esamų oro sąlygų.

Tačiau nerimauti tikrai nereikėtų, nes pilotai prieš skrydį visuomet ruošiasi ir atidžiai stebi bei analizuoja numatomas oro sąlygas. Tai svarbu dar ir dėl to, kad pilotas galėtų suplanuoti nusileidimo vietą. Jeigu numatomas stiprus vėjas, prastas matomumas arba kaupiasi kamuoliniai debesys, skrydis atidedamas kitai datai. Tad nenusiminkite, jei pasimatymą dviems danguje teks nukelti, – viskas tik dėl Jūsų saugumo.

KADA IR Į KOKĮ AUKŠTĮ KYLAMA?

Oro balionų sezonas prasideda pavasario viduryje ir baigiasi spalio mėnesį. Gražuolei vasarai praėjus nusiminti neverta, nes gamtai nusidažius rudens spalvomis vaizdas iš viršaus verčia sulaikyti kvėpavimą. 

Atkreipkite dėmesį, kad keliautojai į padanges Lietuvoje keliami tik 2 kartus per dieną tam tikru laiku:

  • kylama 1–2 val. po saulėtekio (5–8 val. ryte);
  • kylama likus 1–2 val. iki saulėtekio (18–21 val. vakare);
  • pavasarį ir rudenį rytiniai skrydžiai prasideda kiek vėliau – nuo 8 val., o vakariniai anksčiau – nuo 16 val.

Vidurdienį romantiškiems skrydžiams oro balionu trukdo vertikalios oro srovės, dar vadinamos termikais. Dienos metu jos turėtų lemiamą įtaką oro baliono valdymui – jį gali pradėti „nešioti“ į visas puses. Laimei, Lietuvoje oro sąlygos vakarais vėl leidžia mėgautis skrydžiais ramiai ir komfortiškai. Visgi, jei skrydis kelia nerimą dėl „nešiojimo“ baimės, rinkitės rytinį skrydį. Retai kada pasitaiko galimybė pamatyti bundančios gamtos grožį iš viršaus, o ir saugumas termikų klausimais ryte yra užtikrintas.

Oro baliono galimybės didelės – jis gali pakilti net į 10 km aukštį, o kartais ir aukščiau! Tačiau 3 km yra ta riba, ties kuria žmonėms pradeda jausti deguonies stygių. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose paprastai kylama iki 2 km aukščio, o keleiviams pageidaujant galima praskristi ir vos vos virš miesto stogų bei medžių viršūnių. Štai tokiais momentais atsiskleidžia pilotų patirtis, įgūdžiai ir manevravimo sugebėjimai. O ar žinojote, kad skrydžio greitis priklauso nuo pakilimo aukščio? Ne?! Atminkite, kad kuo aukščiau oro balionas pakyla, tuo greičiau jis juda dangaus keliais.

PLANAS „BALIONAS“

Skrydis oro balionu trunka apie valandą, bet pramogai reikia skirti bent 3 val. laisvo laiko.

Skrydžio eiga:

  • saugaus skrydžio instruktažas;
  • baliono paruošimas;
  • skrydis;
  • krikšto ceremonija ir sveikinimai su pirmuoju skrydžiu;
  • diplomų įteikimas;
  • parvežimas į pradinę starto vietą. 

SVARBIOS DETALĖS PRIEŠ SKRYDĮ

Amžius. Skristi virš miškų, miestų ir ežerų dažniausiai gali visi, kurių ūgis yra nuo 120 cm. Kai kurie skrydžių organizatoriai turi amžiaus cenzą ir leidžia skristi vaikams nuo 7 m. Pilotų įgulas dažnai papildo ne tik porelės, bet ir senjorai, šeimos su vyresniais vaikais. Tad amžius, galima sakyti, – ne riba!

Lokacija. Turėdami galimybę pasirinkti skrydžio vietą, žmonės dažniausiai renkasi Trakus (nepakartojami ežerų vaizdai ir didinga pilis), Vilnių (spalvoti sostinės stogai ir gatvių labirintai), Kauną (upių tėvas Nemunas ir jauki miesto panorama), Birštoną (tankių miškų žaluma) ir kt. Klaipėdą verta rinktis dėl gražios uostamiesčio panoramos, o ir su nerimastinga Baltijos jūra tuo pačiu galima pasilabinti!

Keleivių skaičius. Skrydžiui paprastai renkama grupė iki 6 asmenų. Tačiau jei norisi įteikti itin solidžią ir romantišką dovaną antrai pusei, tikrai galima suorganizuoti skrydį balionu tik dviems. Privatus porai skirtas skrydis oro balionu pakelia emocijas iki padangių – skamba kaip tobulas pasimatymas danguje! Be to, tikriausiai galėsite patys pasirinkti, iš kokios vietos kilti (nebūtinai iš didesnio miesto teritorijos).

Apranga. Oro baliono degikliai pučia karštą orą, tad šilumos netrūksta pakilus net ir labai aukštai užtenka apsirengti taip, kad būtų šilta būnant dar ant žemės. Balionas sklando ore tokiu pačiu greičiu kaip vėjas, bet jeigu norite įsimesti skarelę, ji tikrai nepamaišys. Avėkite neslidžią avalynę ir turėkitę kepurę apsaugai nuo saulės spindulių.

Kaina. Romantikos virš horizonto kaina suaugusiam asmeniui prasideda nuo 120 €, vidutinė kaina – 130–160 €. Privatus skrydis atsieina brangiau, o vaikams dažnai taikoma mažesnė kaina. Visgi sutaupyti būdų yra – internetu ieškokite specialių pasiūlymų ne tik oficialiuose paslaugos teikėjų puslapiuose, bet ir paslaugų pardavimo portaluose.

Bent kartą pakilti oro balionu verta kiekvienam – pakilus pabunda teigiamos emocijos, apima nepakartojami jausmai, o įspūdžiai išlieka amžinai! Net ir kiek prisibijantys aukščio patiria skrydžio nuotykio malonumą, nes balionas juda ne itin greitai, o iš paukščio skrydžio regimi vaizdai verti savo kainos

Tad čiupkite už rankos antrą pusę, kvieskite į kompaniją giminaitį ar geriausią draugą ir kartu leiskitės į išskirtinę kelionę po Lietuvos padanges. Bus smagu! Tikrai!

 

Share.

Leave A Reply

Exit mobile version